Przejdź do treści

Zacznijmy od tego co usłyszycie od każdego ultrasa, którego zapytacie o poradę “jak się przygotować”. Na 99% będzie to odpowiedź w stylu “robię tak, ale to są sprawy indywidualne, musisz sprawdzić na sobie”. I ja też wychodzę z takiego założenia i zazwyczaj w ten sposób odpowiadam. Jednak podglądanie i wyciąganie informacji od doświadczonych maratończyków pozwala na zbudować sobie paletę możliwości jakie możemy zastosować. Tekst który znajduje się poniżej, traktuj więc w ten sposób. Nie jest to jedyna słuszna droga. Nie jest to wyrocznia. Coś co u mnie się sprawdza, u innej osoby może nie zadziałać zupełnie.

Planowanie tras

Z jakich serwisów korzystam przy planowaniu tras? Najczęściej są to mapy.cz lub rwgps (w wersji darmowej). Te planery są u mnie na pierwszym miejscu i używam ich zamiennie. Jeden i drugi ma swoje atuty i braki, dlatego wybieram je w zależności od potrzeb.

Jedzenie

Mimo niemałego dorobku w świecie ultra, mimo wielu prób i eksperymentów, nie udało mi się jeszcze znaleźć optymalnego sposobu na żywienie się w trasie.

Sprzęt

Tricki

Folia spożywcza